Historia klubu

Jesienią '98 roku powstał Pabianicki Klub Taekwondo AZJA, z inicjatywy Prezesa Okręgowego Związku Taekwondo WTF, sabum Przemysława Danowskiego 5 dan.
14 września '98 klub AZJA został wpisany do rejestru stowarzyszeń kultury fizycznej Sądu Wojewódzkiego. Początkowo treningi odbywały się w SP nr 15 dzięki uprzejmości i pomocy dyrektora Grzegorza Hanke. Od września '99 do czerwca '02 zajęcia prowadzone były w trzech grupach w Gimnazjum nr 3, wspierane przez osobiste zaangażowanie dyrektora tegoż gimnazjum, Pana Marka Ostojskiego.
Wymienione osoby stanowiły dla nas wsparcie od samego początku wykazując zrozumienie dla naszych pierwszych i nieporadnych kroków.
Pierwszym sukcesem było zdobycie II miejsca w klasyfikacji drużynowej w I Turnieju Makroregionu Centralnego w listopadzie '98. Na koncie klubu jest już mistrzostwo Polski zdobyte na MP w Sieradzu w 99 roku, Puchar Świata z Opola z 2001 roku oraz kilkadziesiąt medali zdobytych na kolejnych Mistrzostwach Makroregionu Centralnego. Od początku wprowadzenia do rywalizacji form (poomsae) zawodnicy AZJI zdominowali tą konkurencję oddając tylko jedno miejsce medalowe innemu klubowi.
Wszystkie sukcesy są efektem prowadzenia zróżnicowanych treningów, które uniwersalnie rozwijają ćwiczących. Treningi walki sportowej przeplatane są ćwiczeniem układów formalnych (poomsae), samoobroną (hosinsul) z technikami Hapkido i Thaiboxingu oraz elementami walki realnej. Od lipca '03 klub jest członkiem Europejskiej Federacji Taekwondo.

Treningi od początku były prowadzone przez sabum Jacka Karpińskiego 3 dan, który w 2006 roku przekazał klub oraz prowadzenie treningów swoim uczniom Piotrowi Kowalskiemu oraz Grzegorzowi Sokołowskiemu

W lutym 2009 roku klub zmienił zarząd oraz nazwę na Pabianicki Klub Sztuk Walki AZJA, natomiast od 2011 jest członkiem Związku Sportowego Polska Unia Taekwon-do.