2015

XXII Mistrzostwa Polski ZS PUT w Wieliczce na dobry początek sezonu '15

W połowie marca 17 zawodników Azji wzięło udział w już XXII Mistrzostwach Polski ZS PUT, które tym razem odbyły się w Wieliczce. Organizatorem wraz z ZS PUT było Krakowskie Centrum Taekwon-do prowadzone na codzień przez jednego z wiceprezesów PUT Mikołaja Kotowicza.

Tak jak zazwyczaj w sobotę miały miejsce konkurencje dzieci i młodzików, gdzie nasi najmłodsi Azjaci wprst zdominowali kategorie układów formalnych, w których się pojawiali. W kategorii układów tradycyjnych dzieci 2006 Julcia zdobyła brąz, a w roczniku 2005 Kapsik złoto. Również wśród dzieci w układach otwartych Kapsik nie dał szans przeciwnikom i zdobył swoje drugie mistrzostwo Polski. W tej samej kategorii wiekowej Damian ze stoickim spokojem pokonał swoich rywali w technikach specjalnych kopiąc najwyżej ze wszystkich co dało mu złoto.

W kategorii wiekowej młodzików było równie dobrze. W układach tradycyjnych 10-8cup wystąpiła tylko jedna nasza zawodniczka Asia i po dobrym występie zdobyła srebro. Kategoria 7-5cup to już popis naszych techników. Na pierwszych 5 miejsc tylko jedno oddaliśmy innemu klubowi. 5 miejsce zajął Szymek, 4 Oliwier, 3 Michał Markowski z klubu DAN, 2 Zuzia i 1 Jessica.

Po układach przyszła pora na semi-contact. Tutaj w kategorii chłopców -140cm Oliwier po świetnych walkach zdobywa złoto i mistzrostwo Polski. w kategorii -145cm Mieszkowi niewiele zabrakło do złota, ale musiał uznać wyższość przeciwnika i zdobywa srebro oraz vice-mistrzostwo Polski. Na zakończenie pierwszego dnia Jessica dorzuciła jeszcze brąz w technikach szybkościowych.

Drugi dzień to również wyśmienite występy techniczne naszych zawodników. W kategorii juniorów 10-7cup w swoim debiucie Michał Piech zdobył złoto, a w kategorii 6-3cup całe podium przypadło Azjatom: 3 miejsce zajął Patryk, 2 Filip, a 1 Adam. Wśród kadetów Oliwia niestety niewielką różnicą punktów przegrywa wejście do finału, ale odbiła to sobie w układach synchronicznych razem z Adamem i trenerem, gdzie wspólnie wywalczyli srebro. Trener natomiast w kategorii czarnych pasów seniorów już 3 rok z rzędu nie oddaje tytułu i również teraz zdobywa złoto i dodatkowo w układach otwartych srebro.

Jeszcze na koniec w walkach light-contact w walce o 3 miejsce spotkali się Adam i Patryk. Tym razem wygrał Patryk i zgarnął jeszcze jeden brąż ;)

Tegoroczne Mistrzostwa Polski były bardzo udane dla naszych zawodników i tylko potwierdziły dominację Azjatów w układach tradycyjnych.
Łączny bilans to 8 złotych, 5 srebrnych i 4 brązowe medale oraz srebro w układach drużynowych oraz 8 miejsce w rankingu klubowym. Wiadomo, że zawsze może być lepiej, ale jak zawsze najważniejsze jest zaangażowanie i praca jaką wszysycy wkładają w swój rozwój. Teraz może być już tylko lepiej :)