News

XXII Mistrzostwa Polski ZS PUT w Wieliczce na dobry początek sezonu '15

 

 

W połowie marca 17 zawodników Azji wzięło udział w już XXII Mistrzostwach Polski ZS PUT, które tym razem odbyły się w Wieliczce. Organizatorem wraz z ZS PUT było Krakowskie Centrum Taekwon-do prowadzone na codzień przez jednego z wiceprezesów PUT Mikołaja Kotowicza.

Tak jak zazwyczaj w sobotę miały miejsce konkurencje dzieci i młodzików, gdzie nasi najmłodsi Azjaci wprst zdominowali kategorie układów formalnych, w których się pojawiali. W kategorii układów tradycyjnych dzieci 2006 Julcia zdobyła brąz, a w roczniku 2005 Kapsik złoto. Również wśród dzieci w układach otwartych Kapsik nie dał szans przeciwnikom i zdobył swoje drugie mistrzostwo Polski. W tej samej kategorii wiekowej Damian ze stoickim spokojem pokonał swoich rywali w technikach specjalnych kopiąc najwyżej ze wszystkich co dało mu złoto.

W kategorii wiekowej młodzików było równie dobrze. W układach tradycyjnych 10-8cup wystąpiła tylko jedna nasza zawodniczka Asia i po dobrym występie zdobyła srebro. Kategoria 7-5cup to już popis naszych techników. Na pierwszych 5 miejsc tylko jedno oddaliśmy innemu klubowi. 5 miejsce zajął Szymek, 4 Oliwier, 3 Michał Markowski z klubu DAN, 2 Zuzia i 1 Jessica.

Po układach przyszła pora na semi-contact. Tutaj w kategorii chłopców -140cm Oliwier po świetnych walkach zdobywa złoto i mistzrostwo Polski. w kategorii -145cm Mieszkowi niewiele zabrakło do złota, ale musiał uznać wyższość przeciwnika i zdobywa srebro oraz vice-mistrzostwo Polski. Na zakończenie pierwszego dnia Jessica dorzuciła jeszcze brąz w technikach szybkościowych.

Drugi dzień to również wyśmienite występy techniczne naszych zawodników. W kategorii juniorów 10-7cup w swoim debiucie Michał Piech zdobył złoto, a w kategorii 6-3cup całe podium przypadło Azjatom: 3 miejsce zajął Patryk, 2 Filip, a 1 Adam. Wśród kadetów Oliwia niestety niewielką różnicą punktów przegrywa wejście do finału, ale odbiła to sobie w układach synchronicznych razem z Adamem i trenerem, gdzie wspólnie wywalczyli srebro. Trener natomiast w kategorii czarnych pasów seniorów już 3 rok z rzędu nie oddaje tytułu i również teraz zdobywa złoto i dodatkowo w układach otwartych srebro.

Jeszcze na koniec w walkach light-contact w walce o 3 miejsce spotkali się Adam i Patryk. Tym razem wygrał Patryk i zgarnął jeszcze jeden brąż ;)

Tegoroczne Mistrzostwa Polski były bardzo udane dla naszych zawodników i tylko potwierdziły dominację Azjatów w układach tradycyjnych.
Łączny bilans to 8 złotych, 5 srebrnych i 4 brązowe medale oraz srebro w układach drużynowych oraz 8 miejsce w rankingu klubowym. Wiadomo, że zawsze może być lepiej, ale jak zawsze najważniejsze jest zaangażowanie i praca jaką wszysycy wkładają w swój rozwój. Teraz może być już tylko lepiej :)

 

 

____________________________________________________________________________________________________________

 

 

Mikołajkowy mini turniej

 

 

Ponieważ w Mikołajki byliśmy na Pucharze Europy w Tarczynie, nasze klubowe Mikołajki odbyły się 13 grudnia. Udało nam się zorganizować szybki mini turniej z rodzicami, a później wszyscy poszliśmy wspólnie do kina. Świetny dzień ze wspaniałymi ludźmi w cudownej atmosferze. Super, że ekipa się rozrasta i zżywa coraz bardziej :)

 

____________________________________________________________________________________________________________

 

 

VIII Mazovia Cup - Puchar Europy w Tarczynie

 

 

W ubiegłą sobotę, 6 grudnia, odbyła się 8. edycja międzynarodowego turnieju sportów walki Mazovia Cup International. W turnieju organizowanym przez Piotra Bąkowskiego i Łukasza Makarewicza wzięło udział blisko 500 zawodników. Pojawili się zawodnicy m.in z Grecji, Czech, Słowacji, Mołdawii, Ukrainy i Belgii. Uczestnicy rywalizowali o Puchar Europy trzech federacji: UFR, WKA i WKSF. Cała impreza odbyła się w ramach ogólnopolskiej kampanii "Łączy nas sport, nie nakrotyki".

 Również i w tej edycji wziął udział nasz skromny skład zdobywając aż 14 medali (4-7-3). Cała ekipa pokazała się z bardzo dobrej strony w ostatnim turnieju roku. Bardzo cieszy, że zawodnikom udaje się zdobywać medale nie tylko na zawodach TKD. Wielkie Gratulacje :)

 

____________________________________________________________________________________________________________

 

 

Puchar Polski w Opolu

 

 

22-23 listopada odbyła się kolejna edycja Pucharu Polski ZS PUT w Opolu. Gospodarzem turnieju był Opolski Klub Taekwondo prowadzony przez Łukasza Rewieńskiego. W tym roku reprezentowała nasz klub 18 zawodników, którzy łącznie zdobyli 12 medali indywidualnych (2-6-4) oraz srebro w układach drużynowych.

Pierwszego dnia startowały dzieci oraz młodzicy. Tu od samego początku widać było dominację Azjatów w układach tradycyjnych. W kategorii dzieci Jessica zdobyła złoto, a Kapsik srebro. Wśród młodzików srebro przypadło Zuzi, a brąz Oliwierowi. Dodatkowo w technikach szybkościowych Jessica "wykopała" srebro, a Oliwier brąz. Na koniec Oliwier po bardzo dobrych walkach wywalczył srebro w walkach semi-contact przegrywając w finale po dobrej walce z Mikołajem Wyrwiszem z klubu DAN.

Drugiego dnia w układach tradycyjnych kadetów 6-3cup Oliwia Domańska skończyła tuż za podium, a wśród juniorów 6-3cup Adam Tyran wywalczył srebro. Seniorzy 6-3cup Olek Muszyński zdobywa złoto, a w kategorii 2+cup Grzegorz Sokołowski brąz. Warto zaznaczyć, że Adam i trener Grzegorz dostali się w swoich kategoriach jako jedyni Polacy i rywalizowali z bardzo silną ekipą Mołdawii.

Po układach tradycyjnych odbyła się konkurencja układów drużynowych. Drużyna w składzie Adam, Olek i Grzegorz zajęła 2 miejsce ustępując jedynie drużynie z Mołdawii.

Na koniec w walkach semi-contact Adam dodał jeszcze jedno srebro, a Olek brąz.

Wielkie gratulacje należą się całej ekipie. Zawody były bardzo dobrze obsadzone i trzeba było się naprawdę napracować, żeby osiągnąć wymarzony medal. Czasami zabrakło szczęścia, czasami doświadczenia, a czasami po prostu emocje wzięły górę. Najważniejsze, że wszyscy zawalczyli i dalej się rozwijają. Wielkie gratulacje dla wszystkich startujących i oby tak dalej. Taekwon!

 

____________________________________________________________________________________________________________

 

 

Seminarium z 6-krotnym Mistrzem Świata - Jarosławem Suską

 

 

8 listopada mieliśmy wyjątkową okazję wzięcia udziału w seminarium prowadzonym przez 6-krotnego mistrza świata - Pana Jarosława Suskę. Było to niesamowite przeżycie uczyć się od najbardziej utytułowanego mistrza TKD. Podczas seminarium szkoliliśmy technikę kopnięć oraz układów formalnych. Na pewno przyda nam się to podczas zbliżającego się Pucharu Polski :)
Na koniec jako prezent rozdano płytę szkoleniową z programem Black Belt, którą wylosowała nasza Zuzia :)
Jeszcze raz dziękuję Michałowi Cytryniakowi za organizację i możliwość udziału oraz Panu Jarosławowi za bardzo cenne wskazówki. Jeśli będzie taka możliwość to na pewno pojawimy się w przyszłym roku na kolejnym szkoleniu.

 

____________________________________________________________________________________________________________

 

 

Trener na Unifikowanych Mistrzostwach Świata we Włoszech

 


 

Na przełomie października i listopada w miejscowości Carrara we Włoszech odbyły się Unifikowane Mistrzostwa Świata ponad 30 federacji. W zawodach wzięło udział ponad 5000 zawodników, a zmagania toczyły się na 29 planszach (3 ringi, oktago i 25 mat). Wśród tych osób znalazł się również trener Azjatów Grzegorz Sokołowski, który w barwach kadry UFR wywalczył aż 3 medale na tym ogromnym turnieju.

Pierwsze srebro przypadło trenerowi w konkurencji układów tradycyjnych TKD ITF w kategorii 3 Dan, gdzie oddał pola tylko swojemu przyjacielowi Markowi Czapce, z którym od już dłuższego czasu stale spotyka się na różnych zawodach właśnie w tej konkurencji. Tym razem Marek okazał się lepszy, natomiast cieszy fakt, że w kategorii czarnych pasów to właśnie Polacy byli górą.

Drugie srebro udało się wywalczyć w konkurencji UFR Rules, gdzie w finale trener musiał uznać wyższość Anglika.

Ostatniego dnia zawodów udało się jeszcze na koniec zdobyć brązowy medal w walkach przerywanych.

Miejmy nadzieję, że to dopiero początek zdobyczy Azjatów na Mistrzostwach Świata :)

 

____________________________________________________________________________________________________________

 

 

Nowy rok szkolny na Piaski Cup i 34 medale

 


 

 

12 października ruszyliśmi na Piaski na zawody do jednej z sekcji naszego zaprzyjaźnionego klubu Dan prowadzonej przez Michała Ciesielskiego. W zawodach wystartowała 11 zawodników naszego klubu, którzy wspólnie wywalczyli aż 34 medale (9-14-11). Na początek 10 medali dzieciaki zdobyły w różnych kategoriach układów formalnych (w tym też synchronicznych). Następnie posypały się medale za walki soft-stick, semi- i touch-contact. Kolekcję uzupełniły łupy z konkurencji technik specjalnych i szybkościowych.

Dzięki tak dobremu występowi nasz klub uplasował się na 3 miejscu w klasyfikacji klubowej na 8 ekip, a Jessica zdobywając 6 medali uzyskała tytuł najlepszej zawodniczki turnieju ex aequo z koleżanką z Pionek.

Był to pierwszy wyjazd po wakacjach, a już widać, że Azjaci są w wyśmienitej formie. Tak trzymać :)

 

____________________________________________________________________________________________________________

 

 

Mistrz Don Dalton 8 Dan prowadzi seminarium w Pabianicach

 

 

W dniach 27-28 września na Hali Powiatowej w Pabianicach odbyło się seminarium, które poprowadził Mistrz Don Dalton posiadacz stopnia mistrzowskiego 8 Dan, Prezydent IUTF Irlandia i Unified ITF Europe. Towarzyszył mu jego syn Jordan 3 Dan. Seminarium poświęcone było technikom walki ciągłej oraz układów tradycyjnych. Wzięło w nim udział 60 instruktorów i zawodników ZS PUT.

Była to wielka przyjemność gościć tak doświadczonych i niezwykle przyjaznych ludzi. Ich lekcje na pewno zaowocują na najbliższych zawodach :)

 

 

____________________________________________________________________________________________________________

 

 

"Rodzina na swoim" ;)

 


 

28 sierpnia mieliśmy wyjątkowy trening, a to za sprawą specjalnych gości. Po 8 latach odwiedził nas Jacek Karpiński - "trener trenera" wraz z żoną i synem. Wspólnie potrenowaliśmy, porozmawialiśmy o starych dziejach, a dzieciaki poznały niektóre fakty o początkach naszego klubu, a także o samym trenerze. Bardzo dziękujemy za tę wizytę, życzymy dużo zdrowia i sukcesów i do zobaczenia następnym razem :)

 

____________________________________________________________________________________________________________

 

 

Obóz TKD & KB w Rajgrodzie

 

 

Na przełomie lipca i sierpnia wraz z naszymi przyjaciółmi z Klubu DAN po raz kolejny wzięliśmy udział we wspólnym obozie Taekwondo i Kickboxing. Tym razem z gór przenieśliśmy się nad jezioro do miejscowości Rajgród. Każdy dzień wypełniony był po brzegi treningami i dodatkowymi atrakcjami. Treningi z semi prowadzili Bartek Daniel i Dawid Szewczyk, natomiast treningi z techniczne z układów prowadzone były przez Piotra Bernata oraz Grzegorza Sokołowskiego. Oprócz treningów obozowicze mieli możliwość kąpania się w jeziorze, które było zaraz przy ośrodku, pływania łodzią i rowerkami wodnymi, można było spróbować surfingu, były biegi zadaniowe, gry i zabawy integracyjne i oczywiście sztandary, które cieszyły się dużą popularnością. Na zakończenie obozu odbył się chrzest oraz 2 egzaminy TKD, jeden na stopnie uczniowskie, a drugi mistrzowskie. Nowe stopnie uczniowskie zdobyła 6 naszych zawodników, natomiast w egzaminie na kolejne dany wzięli udział Marek Czapka oraz szkoleniowiec Azji Grzegorz Sokołowski i obaj uzyskali stopień 3 dan.

Czas minął pracowicie, ale w rewelacyjnej atmosferze i na pewno będzie nam brakować towarzystwa naszych przyjaciół z Klubu DAN... i oczywiście boczku na śniadanie ;)

 

 

____________________________________________________________________________________________________________

 

 

Obóz UFR w Murzasichle

 

 

Wakacje ledwo się rozpoczęły, a my już zaliczyliśmy pierwszy obóz sportowy. Tak jak w zeszłym roku wybraliśmy się do Murzasichle na obóz organizowany przez federację UFR. W tym roku mieliśmy możliwość trenowania pod okiem trenera kadry UFR Łukasza Makarewicza, prezesa federacji Piotra Bąkowskiego oraz gościnnie trenował nas również Peter Bonk, były zawodnik, a obecnie trener kickboxingu ze Słowacji.

Oprócz samych treningów tegoroczny obóz obfitował w różnego rodzaju atrakcje takie jak marszobiegi, konkurs biegowy, nocne podchody, park linowy, wyprawy w góry, ognisko czy paintball oraz kilka dodatkowych gier i zabaw.

Na koniec obozu przeprowadzony został egzamin na stopnie UFR, w którym wziął udział m.in. Oskar Gaca z naszego klubu i otrzymał promocję na kolejny stopień.

Obóz był naprawdę świetną przygodą i już szykujemy się na koejną edycję :)

 

 

 

____________________________________________________________________________________________________________

 

 

Susz Cup 2014

 


W sobotę 14 czerwca trzyosobowa ekipa z naszego klubu, wraz z jednym sędzią, wzięła udział w Mistrzostwach Polski UFR w Suszu. Była to nasza pierwsza wizyta na tym turnieju, więc tym bardziej cieszy wynik naszych zawodników. W kategorii dzieci pointfighting dziewczęta -135cm Jessica Żabolicka wywalczyła złoto oraz na zakończenie zawodów otrzymała statuetkę dla 'najlepszego technika' w kategorii dzieci. W kategorii kadet młodszy pointfighting chłopcy -135cm Oskar Gaca również zdobył złoty medal, a w konkurencji light-contact uplasował się na 4 miejscu. Trener Grzegorz Sokołowski w pointfighting seniorów startował w dwóch kategoriach wzrostowych. W kat. -185cm zdobył brąz, a w kat. +185cm srebro.

Jako sędzia po raz pierwszy wystąpił Mateusz Igor Grabowski, któremu należą się duże podziękowania za wsparcie naszej ekipy.
Również organizatorom dziękujemy bardzo za zaproszenie. Impreza była naprawdę dobrze przygotowana i przebiegła bardzo płynnie i szybko.

____________________________________________________________________________________________________________

 

Egzamin na stopnie uczniowskie - nowe kolory w klubie

 

 

1 czerwca, dzień po udanym III Pucharze Pabianic, odbył się w naszym klubie egzamin na stopnie uczniowskie. Przeprowadził go nasz przyjaciel Pan Piotr Bernat V Dan. W egzaminie wzięło udział 35 osób. Wszyscy zdali pomyślnie i otrzymali promocję na kolejne stopnie. Przybyło kilka nowych kolorów, w grupie starszej pojawiły się dwa niebieskie pasy, a w grupie dzieci zawitał kolor zielony.

Kolejny egzamin, czyli kolejny etap na drodze sportowej. Wszystkim gratuluję promocji i mam nadzieję, że dalej będziecie tak wytrwale ćwiczyć i przełamywać swoje bariery. Taekwon!

 

 

____________________________________________________________________________________________________________

 

 

III Puchar Pabianic z okazji Dnia Dziecka

 

 

31 maja w Szkole Podstawowej nr3 w Pabianicach udało nam się zorganizować kolejną odsłonę Pucharu Pabianic. Mimo tego, że dopiero drugi raz impreza ma zasięg ogólnopolski, udało nam się zgromadzić prawie 150 uczestników z 6 klubów. Odwiedzili nas LKSW DAN, DRACHE Leszno, GRYF Świdnica, RONIN Stanisławów oraz TSD Pionki. W tym roku udało nam się dodać kilka konkurencji do repertuaru. Pojawiły się light contact, touch contact dla dzieci oraz mistrz układów. Oprócz nich były standardowo układy tradycyjne, otwarte, synchroniczne i drużynowe, softy, semi contact, tor przeszkód oraz techniki szybkościowe. Ogółem wszystkich kategorii było 118 i rozdano 366 medali, a każdy uczestnik dostał paczkę z prezentami. Podczas oficjalnego otwarcia zaprezentowała się grupa Unicar trenująca Capoeirę za co jeszcze raz dziękujemy. Podziękowania należą się również zawodnikom, ich rodzicom, gościom ze wszystkich klubów, którzy pomogli zarówno przy organizacji całej imprezy oraz przy sędziowaniu, a przede wszystkim wprowadzili wspaniałą, sportową atmosferę, dzięki której czas minął bardzo szybko. Jeszcze raz wielkie dzięki wszystkim i do zobaczenia za rok
Taekwon!

 

 

 

____________________________________________________________________________________________________________

 

 

Bohemia Open 2014 - UFR w Czechach

 

 

4 maja ponad 30-osobowa ekipa z całej Polski ruszyła na podbój Czech. Pod okiem Piotra Bąkowskiego – prezesa Runda Zero Promotion i federacji UFR , trenera Kadry Polski UFR Łukasza Makarewicza oraz trenerów – Arkadiusza Ludwiczaka i Dariusza Rumińskiego, zawodnicy reprezentowali barwy biało-czerwone. W składzie kadry UFR wystartował również szkoleniowiec naszego klubu - Grzegorz Sokołowski, któremu udało się zdobyć brązowy medal w pointfighting.

Wyjazd odbył się pod hasłem „Łączy Nas Sport Nie Narkotyki”, pod patronem Starostwa Powiatowego w Piasecznie i Starosty Jana Adama Dąbka.


 

____________________________________________________________________________________________________________

 

 

Mistrzostwa Polski ZS PUT w Częstochowie

 

 

15-16 marca 2014, tak jak rok wcześniej, w Częstochowie odbyły się XXI Mistrzostwa Polski w Taekwondo organizowane przez ZS Polska Unia Taekwon-do oraz Klub Orient Częstochowa. W zawodach wzięła udział rekordowa liczba uczestników, bo było ich aż 630 z 26 klubów z Polski i zagranicy. Tym razem wystawiliśmy 21 zawodników i zawodniczek z naszego klubu. Kategorie wiekowe zostały podzielona na dwa dni i tak w sobotę startowały kategorie dzieci i młodzików, natomiast w niedzielę kadeci, juniorzy i seniorzy. W sobotę startowała 14 naszych dzieciaków, którzy zdołali wywalczyć 11 medali. W konkurencji układów formalnych tradycyjnych złoto wywalczyli Jessica Żabolicka, Zuzanna Śmiałkowska oraz Kasper Śmiałkowski, a brąz Julia Śmiałkowska. W układach dowolnych i szybkościówkach Jessica dorzuciła jeszcze po srebrnym medalu. W walkach soft-stick Weronika Bonczał wywalczyła złoto, Ignacy Górak srebro, a Mieszko Tyluś i Julia Śmiałkowska po brązie. Ostatni medal w sobotę, brązowy zdobył Oskar Gaca w walkach semi-contact.

W sobotę odbyło się również oficjalne otwarcie zawodów, podczas którego mogliśmy zobaczyć pokazy freestyle-u z piłką oraz żonglerki i chodzenia na szczudłach.
nasi zawodnicy z Michałem Bąkiewiczem

W niedzielę nasi zawodnicy dominowali przede wszystkich w konkurencjach technicznych. W układach tradycyjnych juniorów 10-7cup Filip Mazurek zdobył srebro, a w kategorii 6-3cup Adam Tyran złoto. Wśród seniorów 10-7cup Aleksander Muszyński wywalczył srebro, a w kategorii czarnych pasów trener Grzegorz Sokołowski zdobył złoty medal. Następnie odbyły się dwie konkurencje dodatkowe, w których też pabianiczanie zaprezentowali się z rewelacyjnej strony. Najpierw wystąpili w układach formalnych drużynowych w składzie: Adam Tyran, Aleksander Muszyński, Grzegorz Sokołowski oraz Marek Czapka (przyjaciel klubu z Warszawy), gdzie wywalczyli srebro. Następnie odbyły się układy formalne trenerów, w których Grzegorz Sokołowski wywalczył złoto.
Po konkurencjach technicznych przyszedł czas na walki semi- i light-contact. Wśród kadetów Patryk Jagodziński wywalczył srebrny medal w light-contact po bardzo wyrównanej walce, natomiast w kategorii juniorów semi-contact Adam Tyran zdobył brąz.
W niedzielę zawodnicy mieli również możliwość spotkać Michała Bąkiewicza, byłego reprezentanta narodowej drużyny siatkarzy, który był gościem honorowym podczas zawodów.
Łącznie wywalczyliśmy 6 złotych, 6 srebrnych i 5 brązowych medali oraz złoto i srebro w konkurencjach dodatkowych, co dało nam tak jak w zeszłym roku 7 miejsce w generalnej klasyfikacji medalowej Mistrzostw na 26 ekip z Polski i zagranicy.
Wyjazd był dofinansowany ze środków otrzymanych od Starostwa Powiatowego w Pabianicach za co serdecznie dziękujemy.

 

____________________________________________________________________________________________________________

 

Azjata w kadrze UFR

 

 

Styczeń treningowo okazał się bardzo pracowitym miesiącem dla naszego klubu. Tydzień po seminarium z austriackimi mistrzami mieliśmy zaszczyt wziąć udział w zgrupowaniu kadry narodowej UFR, podczas którego wybierani byli nowi reprezentanci na 2014 rok. W zgrupowaniu wzięła udział czwórka naszych zawodników. Jak się po kilku tygodniach okazało, do składu kadry zaproszony został szkoleniowiec Azjatów Grzegorz Sokołowski. Jest to wielki zaszczyt, który miejmy nadzieję spotka w przyszłości również innych zawodników naszego klubu.

 

 

____________________________________________________________________________________________________________

 

 Początek roku z Mistrzami

 

 

11 i 12 stycznia mieliśmy wyjątkową okazję trenować pod okiem mistrza świata Levente Bertalan (4.dan) i brązowej medalistki MŚ Lisy Kössler (2.dan). Przez 2 dni odbyliśmy 5 treningów skupiających się na technice do walk w formułach pointfighting oraz light-contact. Austriacka para przyleciała do Polski na zaproszenie szkoleniowca klubu LKSW Dan Piotra Bernata. Bardzo dziękujemy za możliwość trenowania w tak doborowym towarzystwie. Oby więcej takich gości :)

 

 

____________________________________________________________________________________________________________

 

 

VII Mazovia Cup - 14 medali

 

 

7 grudnia 2013 w Tarczynieodbyła się kolejna odsłona turnieju organizowanego przez federację UFR. Tym razem wystawiliśmy 14 zawodników i zawodniczek, którzy pokazali naprawdę wysoki poziom. Turniej jak zawsze stał na wysokim poziomie i pod względem rywalizacji oraz organizacji chociaż pogoda w pewnym momencie trochę wszystkich nastraszyła. Silne mrozy i wichury zerwały linie wysokiego napięcia przez co na hali przez ponad godzinę nie było prądu co jednak wprowadziło specyficzny nastrój.

Łączny bilans tych zawodów to 5 złotych, 5 srebrnych i 4 brązowe medale.

 

Wyniki poszczególnych zawodników w Tarczynie:

 

Dzieci:

Jessica Żabolicka - złoto układy formalne, srebro pointfighting, brąz soft-touch

Oliwier Baranowski - złoto soft-touch, srebro układy formalne, brąz pointfighting

Julia Śmiałkowska - złoto soft-touch

 

Kadeci młodsi:

Oskar Gaca - srebro układy formalne, srebro pointfighting -135cm

 

Kadeci starsi:

Adam Tyran - srebro układy formalne

Patryk Jagodziński - srebro UFR tatami -48kg

 

Seniorzy:

Aleksander Muszyński - srebro układy formalne

Grzegorz Sokołowski - złoto układy formalne, złoto pointfighting +185cm

 

____________________________________________________________________________________________________________

 

 

Taekwondo Polish Cup Open

 

 

23-24 odbyła się kolejna edycja Pucharu Polski Taekwondo PUT. Dla nas był to dopiero pierwszy występ na tej imprezie. Do walki przystąpiło 20 zawodników i zawodniczek naszego Klubu i jak na imprezowy debiut poszło nam dość dobrze. Łącznie wywalczyliśmy 19 rankingowych medali i 1 w nowo powstałem konkurencji pokazowej układów drużynowych. W zawodach wzięło udział kilka zagranicznych ekip co sprawiło, że rywalizacja była naprawdę ciekawa.

 

W poszczególnych kategoriach wiekowych udało nam się zdobyć:

 

Dzieci:

Ignacy Górak - złoto softy

Kasper Śmiałkowski - srebro softy, srebro układy tradycyjne, srebro techniki szybkościowe

Weronika Bonczał - złoto softy

Oliwier Baranowski - złoto softy, srebro układy tradycyjne

Julia Śmiałkowska - brąz układy tradycyjne

Zuzanna Śmiałkowska - brąz układy tradycyjne

Jessica Żabolicka - srebro układy tradycyjne

 

Młodzicy:

Oskar Gaca - złoto semi-contact, złoto techniki specjalne, srebro techniki szybkościowe, brąz układy formalne otwarte

 

Kadeci:

Filip Mazurek - złoto układy tradycyjne 10-7cup

Adam Tyran - brąz semi-contact

Patryk Jagodziński - srebro light-contact

 

Juniorzy:

Aleksander Muszyński - złoto układy formalne tradycyjne 10-7cup, srebro układy drużynowe

 

Seniorzy:

Grzegorz Sokołowski - srebro układy tradyjne czarnych pasów, srebro układy drużynowe

 

____________________________________________________________________________________________________________

 

 

Szczęśliwa 13 na VI Mistrzostwach Polski Tang Soo Do

 

 

19 października 17-osobowa grupa Azjatów wzięła udział w VI MP TSD organizowanych w Pionkach. 13 była dla nas szczęśliwą liczbą, bo właśnie tyle medali przywieźliśmy ze sobą do domu. 3 złote, 5 srebrnych i 5 brązowych medali to nasz bilans co dało nam 5 miejsce w klasyfikacji drużynowej na 32 ekipy, a w konkurencjach walk touch-contact oraz układów formalnych zajęliśmy 3 miejsca. Poziom rywalizacji był bardzo wysoki co sprawiło, że tym bardziej cieszymy się z każdego sukcesu. Wiadomo, w niektórych kategoriach mogło być lepiej, ale mówi się trudno i jedzie się dalej. Czasem po prostu nerwy i stres biorą górę. Cieszy przede wszystkim fakt, że każdy dał z siebie wszystko i nie odpuszczał do samego końca, a z każdej porażki cos wynieśliśmy. Wielkie gratulacje należą się całej ekipie i mam nadzieje, że stale będziecie się tak rozwijać i sięgać coraz wyżej. Taekwon!

Poszczególne wyniki to:

Dzieci:

Joanna Trzanek - srebro układy formalne 10-9cup

Weronika Bonczał - brąz układy formalne 10-9cup

Jessica Żabolicka - srebro układy formalne 8-7cup, srebro touch-contact

Oskar Gaca - srebro układy formalne 6-1cup, złoto touch-contact

 

Kadeci:

Filip Mazurek - złoto układy formalne 10-7cup

Oliwia Domańska - złoto układy formalne 6-4cup, brąz techniki specjalne

Adam Tyran - brąz układy formalne 6-4cup, brąz semi-contact

 

Seniorzy:

Grzegorz Sokołowski - brąz układy formalne czarnych pasów, (poza rankingiem) srebro walki drużynowe semi-contact

 

____________________________________________________________________________________________________________

 

 

Praga - Kosa Cup

 

 

13 października razem z kadrą UFR Patryk Jagodziński i Grzegorz Sokołowski pojechali do Czech na Kosa Cup. Impreza była bardzo ciekawie i sprawnie zorganizowana i atmosferą przypominała amerykańskie zawody US Open. Było twardo, było ciężko, ale Patrykowi udało się wywalczyć srebro w semi, a w debiucie w lightcontact dotarł do ćwierćfinału gdzie zaprezentował się z bardzo dobrej strony i tylko o włos przegrał wejście do następnego etapu.  Wynieśliśmy z tego wyjazdu sporo doświadczenia i wiemy nad czym dalej pracować.

 

____________________________________________________________________________________________________________

 

Wypad do Centrum Nauki Kopernik

 

 

 

Na zakończenie wakacji postanowiliśmy wybrać się klubowo do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Było ciekawie, odkrywczo, wesoło, a czasami nawet trochę strasznie :) Super zabawa na rozpoczęcie nowego sezonu:)

GALERIA

 

 
 

____________________________________________________________________________________________________________

 

 

Obóz letni w Muszynie

 


 

Od 18 do 25 sierpnia razem z przyjaciółmi z LKSW Dan przebywaliśmy na obozie sportowym w Muszynie. Tak jak w zeszłym roku tydzień spędziliśmy na intensywnych treningach i dobrej zabawie. Oprócz tego zwiedziliśmy jeszcze Krynicę-Zdrój, pojechaliśmy na Słowację, gdzie zwiedziliśmy Jaskinię Bielańską oraz popradzki aquapark. Rewelacyjne ekipa i wspaniała atmosfera sprawiły, że tydzień minął bardzo szybko i nie chciało się wracać do domu :)

GALERIA

 
 

 

____________________________________________________________________________________________________________

 

Obóz UFR - Murzasichle

 


 

Początek wakacji w tym roku rozpoczęliśmy od obozu sportowego UFR organizowanego przez Runda Zero. Obóz był imprezą z cyklu "Łączy nas sport, nie narkotyki".
Podczas tych 10 dni ciężkich zmagań poznawaliśmy i ćwiczyliśmy techniki Kickboxingu, Judo, MMA i Taekwondo. Zajęcia prowadzone były przez Piotra Bąkowskiego, Łukasza Makarewicza, Adama Brysza, Arka Ludwiczaka oraz Grzegorza Sokołowskiego. Rewelacyjna atmosfera obozu sprawiła, że zawodnicy potrafili wykrzesać z siebie więcej energii niż sami się spodziewali.
Oprócz zajęć sportowych mieliśmy również okazję pozwiedzać polskie góry, pójść do parku linowego, zwiedzić Zakopane oraz poznać trochę historii związanej z miejscowością Murzasichle oraz jej regionem.
Obóz zakończył się egzaminem, po którym Patryk Jagodziński oraz Adam Tyran z naszego klubu otrzymali promocję na kolejne stopnie UFR (Patryk - 4, a Adam - 5).
Wielkie gratulacje należą się wszystkim zawodnikom za wytrwałość i wolę walki oraz organizatorom za rewelacyjny wycisk
:)

GALERIA 1

GALERIA 2

 

 

dod. 11.07.2013

 

  

 

____________________________________________________________________________________________________________

 

 

 

Zakończenie sezonu - Sielpia, oś. Żuczek

 

 

W tym roku na zakończenie sezonu udaliśmy się do Sielpi, gdzie zatrzymaliśmy się w ośrodku Żuczek. Na miejscu czekało na nas wiele atrakcji takich jak: Jezioro Sielpia, wesołe miasteczko, park linowy, karaoke no i oczywiście grill z przepysznym jedzeniem przygotowanym przez rodziców naszych zawodników. Ekipa już nie raz udowodniła, że potrafi się zgrać przy różnych wyjazdach co sprawiło, że zakończenie sezonu minęło w rewelacyjnej atmosferze i żal było wracać tak szybko. Jeszcze raz bardzo dziękuję wszystkim za to, że udało Wam się to wszystko ogarnąć i za to, że potraficie się tak świetnie bawić:)

GALERIA

 

 

dod. 23.06.2013

 

  

 

____________________________________________________________________________________________________________

 

 

 

II Puchar Pabianic oraz seminarium i egzamin TKD z Piotrem Bernatem

 

 

Zawodnik i zawodniczka imprezy. Bartek i Jessica nie brali jeńców w trakcie walki ;)

 

1 czerwca odbyła się największa impreza organizowana do tej pory przez nasz klub. 76 zawodników i zawodniczek z 4 klubów rywalizowało w 60 kategoriach układów formalnych, softów, semi-contact, technik szybkościowych oraz toru przeszkód. Odwiedzili nas: LKSW Dan Świdnik, Klub Sportów Walki Avasatare Brzeg Dolny oraz ŁKS Kickboxing. Współorganizatorem zawodów było Starostwo Powiatowe w Pabianicach.

Nasi zawodnicy wykorzystali przewagę własnego podwórka i niektórzy wspięli się na wyżyny swoich możliwości. Swoją okazję na zdobycie medalu na pierwszych zawodach miała bardzo duża część najmłodszych klubowiczów, którzy nie zawiedli i w większości wrócili do domu z upragnionym trofeum. Bardzo cieszy również rewelacyjna forma młodzików w walkach semi, w których Oskar Gaca i Bartek Górecki wywalczyli po złocie w swoich kategoriach. Bartkowi dzięki swojej wspaniałej dyspozycji udało się również wywalczyć tytuł zawodnika zawodów, natomiast zawodniczką imprezy została Jessica Żabolicka. Wielkie gratulacje dla wszystkich Azjatów za wyśmienitą walkę i postawę.

Serdecznie dziękujemy naszym przyjaciołom ze Świdnika, Kamilowi Uchnastowi, Piotrowi Kowalskiemu oraz wszystkim rodzicom i zawodnikom za pomoc w sędziowaniu i organizacji zawodów. Dziękujemy również dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 3 w Pabianicach za pomoc w organizacji sali. Również serdeczne podziękowania należą się naszym gościom z Miejskiego Ośrodka Kultury oraz Klubu Tańca Eskadra za zorganizowanie pokazów na otwarcie zawodów. Wszystkim gratulujemy wywalczonych medali i przepraszamy za to co poszło nie tak. Obiecujemy, że w przyszłym roku będzie lepiej i mamy nadzieję na jeszcze większą ilość zawodników :)

GALERIA


 

 

 


Po pracowitej sobocie za zawodach, przyszła równie pracowita niedziela. Podczas seminarium z Piotrem Bernatem V Dan nasi zawodnicy uczyli się kolejnych rzeczy związanych z walką sportową. Po seminarium odbyły się również 2 egzaminy dla grup starszej i młodszej, na których 32 naszych zawodników uzyskało promocję na kolejne stopnie uczniowskie. Po bardzo pracowitym i ciężkim roku uradowały nas miłe i pochlebne słowa egzaminatora o dobrym przygotowaniu naszych klubowiczów co tym bardziej motywują nas do dalszej pracy. Gratulacje dla wszystkich zdających i oby tak dalej.

GALERIA

 

 

dod. 02.06.2013

 

  

 

____________________________________________________________________________________________________________

 

 

 

Zgrupowanie kadry UFR - Piaseczno

 


 

W sobotę 11 maja mieliśmy ogromną przyjemność gościnnie uczestniczyć w zgrupowaniu kadry UFR poprowadzonym przez Piotra Bąkowskiego oraz Łukasza Makarewicza. Fantastycznie poprowadzone treningi sprawdzały nie tylko przygotowanie fizyczne zawodników, ale również ich zaangażowanie. Wiemy nad czym dalej pracować i dziękujemy jeszcze raz za możliwość udziału.

 

 

 

dod. 11.05.2013

 

  

 

____________________________________________________________________________________________________________

 

 

 

XX Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Polski PUT w Częstochowie

 

girl power :)

Jessica, Julka i Zuzia - łącznie dziewczyny zgarnęły 3 złote, 1 srebrny i 2 brązowe medale

 

W weekend 16-17 marca w Częstochowie odbyły się XX Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Taekwondo. Zawody zostały zorganizowane przez Polską Unię Taekwondo oraz częstochowski Klub Sportowy Orient. W imprezie wzięło udział ponad 550 zawodników z 35 klubów z Polski, Walii, Austrii oraz Azerbejdżanu.
Była to naprawdę udana impreza dla naszego Klubu, który wystawił na te zawody 24 zawodników i zawodniczek we wszystkich kategoriach wiekowych.
W kategorii dzieci rocznik 2007 Julia Śmiałkowska zdobyła aż 3 medale: złoto w układach formalnych tradycyjnych, srebro w walkach soft-stick oraz brąz w technikach szybkościowych.

Z rocznika 2006 Kasper Śmiałkowski zdobył złoto w układach tradycyjnych oraz brąz w technikach szybkościowych, a Ignacy Górak srebro w układach tradycyjnych.
Z dzieci rocznika 2005 Jessica Żabolicka w układach tradycyjnych zdobyła brąz oraz złoto w softach, Natalia Placek brąz w softach, Mateusz Lichnowski czwarte miejsce w układach tradycyjnych, natomiast Weronika Bonczał, Szymon Śmiałkowski i Jaś Jedynak po dobrej walce odpadli z softów w ćwierćfinałach.
Z rocznika 2004 startowali Zuzanna Śmiałkowska, Oliwier Baranowski i Kacper Czap. Zuzi udało się wywalczyć złoto w układach tradycyjnych, Oliwierowi 2 srebra - również w układach i w softach, a Kacper uplasował się tuż za podium w układach.
W kategorii wiekowej młodzik reprezentowała nas 4 zawodników. Oskar Gaca zdobył złoto w układach tradycyjnych, natomiast Bartosz Górecki, Łukasz Kacprzak i Damian Nurczyński pomimo dobrego występu tym razem musieli uznać wyższość innych zawodników. Oprócz układów, Bartkowi udało się w swoim debiucie zająć bardzo dobre 4 miejsce w walkach semi-contact.
Kategoria kadet to ponownie dominacja naszych zawodników w układach formalnych. Adam Tyran zdobył złoto w układach tradycyjnych 10-7 cup oraz brąz w układach otwartych, a Filip Mazurek w tej samej kategorii układów tradycyjnych zdobył srebro. W kategorii układów tradycyjnych 6-3 cup Oliwia Domańska zdobyła brąz, natomiast Patryk Jagodziński zajął tym razem dwa 4 miejsca - w obu rodzajach układów formalnych.
Aleksander Muszyński i Sławomir Ochman reprezentowali kategorię juniorów i również nie zawiedli. W